3. religionistická konference

Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

si Vás dovoluje pozvat na

Olomouckou religionistickou konferenci, 3. ročník

konanou pod záštitou České společnosti pro religionistiku ve dnech 4. ̶ 5. října 2018 v prostorech konviktu Uměleckého centra UP (Univerzitní 3, Olomouc).

Téma konference:

NÁBOŽENSKÝ RITUÁL V INTERDISCIPLINÁRNÍ PERSPEKTIVĚ

PROGRAM KONFERENCE

Tématem letošního ročníku Olomoucké religionistické konference je náboženský rituál v interdisciplinární perspektivě. Vítány jsou příspěvky autorů z různých sociálně vědních subdisciplín souvisejících s oborem religionistiky, jako jsou antropologie náboženství, sociologie náboženství, historie náboženství, kognitivní vědy a jiné. Cílem konference je podpořit diskusi badatelů reprezentujících různé teoretické a metodologické přístupy a umožnit jim prezentovat výsledky vlastního výzkumu náboženských rituálů v současném světě a také v historii různých náboženských tradic. Jednacím jazykem konference je čeština a angličtina (bez tlumočení).

Hlavní přednášející:

Doc. Dalibor Antalík, Dr. (Filosofická fakulta, Univerzita Karlova)
Mgr. Martin Lang, Ph.D. (Filosofická fakulta, Masarykova Univerzita)


Formát konference: Svůj příspěvek můžete prezentovat formou přednášky s předpokládanou délkou 20 minut, po které bude následovat krátká diskuze. Přihláška na konferenci: V případě, že máte zájem se konference aktivně zúčastnit, pošlete prosím vyplněnou přihlášku na adresu religionistika(at)upol.cz (PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE).

Mezní termín pro zasílání přihlášek: přihlašování je nyní uzavřeno.

Konferenční poplatek: 800 Kč pro aktivní účastníky/ 400 Kč pro studenty DSP (občerstvení formou banketu zahrnuto).

Přípravný výbor zašle do konce června 2018 všem přihlášeným podrobné informace o možnostech ubytování, lokaci konference, způsobu úhrady konferenčního poplatku a zařazení vybraných příspěvků do programu.Vybrané příspěvky budou publikovány ve speciálním čísle časopisu e-Rhizome.

Výbor konference:

prof. PhDr. Dušan Lužný, Dr. 
doc. Mgr. Tomáš Bubík,
Ph.D. Mgr. Kateřina Mildnerová,
Ph.D. Mgr. Jakub Havlíček,
Ph.D. Mgr. Silvie Kotherová,
Ph.D. Mgr. Tomáš Drápela 

9.soc konfreligionisticka konference8. sociologická konferencetemata sociologie nabozenstvipodzimní sociologická konferenceField Research in AnthropologySystematizované odborné praxeLaboratoř sociálněvědních výzkumůZahraničí KSOCStudijní oboryStuduj na UPŽurnál onlineFB KSAStuduj andragogikuStuduj antropologiiStuduj sociologiiStuduj religionistiku
Aktualizováno: 27. 9. 18, vytvořeno: 17. 4. 18,

Přihlásit

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo: