Přednášky na University of Hawaii

V rámci projektu CHINET: Budování vědeckého týmu a zapojování do mezinárodních sítí v oblasti čínských studií absolvovali PhDr. Daniel Topinka, Ph.D. a Mgr. Jakub Havlíček, Ph.D. odbornou stáž na Center for Chinese Studies, University of Hawaii, Spojené státy americké. Stáž se uskutečnila ve dnech 27. 8. – 15. 9. 2014.

Na zvláštní žádost hostitelské instituce přednesli dr. Topinka a dr. Havlíček dvě prezentace.

Dne 9. 11. přednesl dr. Topinka přednášku „Muslims in the Czech Republic: Building Communities in a Post-Socialist Country“. Přednáška dr. Topinky se konala v prostorách Centre for Chinese Studies a kromě této instituce byla organizačně zaštítěna také univerzitní organizací „Muslim Societies in Asia and the Pacific Program: an initiative of the School of Pacific and Asian Studies (SPAS) at the University of Hawai‘i at Mānoa (UHM)“. Dr. Topinka otevřel přednášku představením projektu CHINET. Během přednášky dále podrobněji  představil problematiku muslimských imigrantů v české společnosti.

Dne 11. září přednesli dr. Topinka s dr. Havlíčkem prezentaci „China and Europe: From Early Modern History to the Present Day“. Prezentace se uskutečnila v prostorách Center for Chinese Studies a byla spolupořádána Konfuciovým institutem na University of Hawaii. Přednáška byla součástí cyklu prezentací „Chinese Studies Research Seminars“. V obecné rovině byla přednáška zaměřena na kontakty evropského a čínského sociokulturního prostředí, v historické perspektivě i v současnosti. První část prezentace, kterou připravil a přednesl dr. Havlíček, se zabývala dějinami kontaktů českých zemí a Číny a potom zvláště dějinami etablování čínských studií  v českých zemích. V rámci této části prezentace dr. Havlíček podrobně představil projekt CHINET, jehož náplň se pak stala také součástí diskuze po přednášce. Dr. Topinka v druhé části prezentace představil problematiku čínské imigrace v zemích Evropské unie. Dr. Topinka se zaměřil na klíčové faktory a trendy spojené s čínskou imigrací, srovnal evropskou situaci se situací ve Spojených státech.

9.soc konfreligionisticka konference8. sociologická konferencetemata sociologie nabozenstvipodzimní sociologická konferenceField Research in AnthropologySystematizované odborné praxeLaboratoř sociálněvědních výzkumůZahraničí KSOCStudijní oboryStuduj na UPŽurnál onlineFB KSAStuduj andragogikuStuduj antropologiiStuduj sociologiiStuduj religionistiku
Aktualizováno: 8. 4. 15, vytvořeno: 22. 1. 15,

Přihlásit

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo: